do kasy suma: 0,00 zł

W poszukiwaniu idealnego ekspresu do kawy – świat Melitty 0

W poszukiwaniu idealnego ekspresu do kawy – świat Melitty

Podobno ludzie uczą się na błędach i tak też było w moim przypadku. Pomimo rad mojego dobrego znajomego – baristy pracującego w okolicznej krakowskiej kawiarni, mimo nalegania współlokatorów, że „na ekspresach i zdrowiu” się nie oszczędza, pognałam szybkim krokiem do sklepu z małym AGD, wychodząc ze sklepu z tanim ekspresem w rękach. Jakie było moje zdziwienie, kiedy kawa smakowała prawie tak samo jak zalewane wrzątkiem granulki kofeinowego napoju, a sam proces nagrzewania trwał tyle, że czasami ucinaliśmy sobie ze znajomymi w tym czasie drzemkę w kuchni. Na koniec okazało się, że tylko ja byłam zdziwiona, bo cała reszta uraczyła mnie znudzonym „a nie mówiliśmy…”. Jak już sobie tak pomarudziliśmy, to wybraliśmy się wspólnie na poszukiwania „ekspresu idealnego” i tak trafiliśmy na niemieckie Ekspresy Melitta. Tego dnia postanowiłam już nigdy nie oszczędzać na ekspresach (i zdrowiu 😉).

Melitta istniała naprawdę. Melitta to niemiecka marka, której założycielką jest Melitta Benz. W 1908 roku stworzyła ona przyrząd do zaparzania kawy filtrowanej. Dzisiaj mamy rok 2021 i choć technologia znacząco poszła do przodu, a nowoczesne ekspresy do kawy Melitta znacząco różnią się od swojego prototypu, to w miarę upływu czasu urządzenia były ulepszane oraz modyfikowane. Zdobyte doświadczenie oraz rozległą wiedzę, firma wykorzystała do utworzenia ekspresów automatycznych. Co wyróżnia Melittę od reszty? Przede wszystkim nowoczesny, minimalistyczny design oraz fakt, że te ekspresy są idealnie dopasowane do każdego użytkownika. W zależności od potrzeb możemy wybrać odpowiednią linię:

  • ☕️ Standard
  • ☕️ Comfort
  • ☕️ Premium

Dlaczego warto wybrać linię Standard?

Linia standard oferuje ekspresy z serii SOLO oraz PURISTA. To idealne ekspresy „na dobry początek”. Optymalna cena współgra z praktycznym i ekonomicznym wykorzystaniem miejsca. Ekspresy z serii SOLO stanowią jedne z najmniejszych ekspresów na świecie! Są zatem świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy są minimalistami lub po prostu… chcą zaoszczędzić nieco miejsca w kuchni. 😉 Kolejnym plusem jest bardzo prosty oraz intuicyjny system, gdzie wystarczy np. obrócić gałkę, aby wybrać pojemność kawy. W zależności od modelu Melitta oferuje manualny spieniacz mleka (śmiało wtedy można pobawić się w baristę) lub – dla tych, którzy cenią sobie pełną wygodę – spieniacz automatyczny. Modele PURISTA są wzbogacone o większą ilość funkcji, gdzie szczególnie warty uwagi jest m.in. moduł cichej pracy (whisper-silent) oraz przycisk, za pomocą którego możemy zaprogramować i zapisać własny przepis na kawę!

Dlaczego warto wybrać linię Comfort?

Linia Comfort jest bardzo zbliżona do tego, co oferuje PURISTA, jednak warto zaznaczyć, że jest dodatkowo wyposażona w większe rezerwuary z wodą. Linia Comfort oferuje modele AVANZA oraz PASSIONE. Ta linia świetnie sprawdza się zatem dla osób, które cenią sobie wygodę oraz chcą niemal za jednym razem przygotować większą ilość napojów. AVANZA oferuje także automatyczny system mleczny, który sam spienia mleko, tworząc przy tym automatyczną piankę. Linia PASSIONE dodatkowo charakteryzuje się kolorowym wyświetlaczem LED, dzięki któremu nie tylko na bieżąco można obserwować proces powstawania kawy, ale także możesz wybrać ulubiony z zaprogramowanych, „kolorowych” przepisów.

Dlaczego warto wybrać linię Premium?

Linia Melitta Premium to bezkompromisowo najbardziej profesjonalny ze sprzętów. W skład linii Premium wpisują się takie serie jak CI, LATTESELECT oraz BARISTA. Modele CI wyróżnia podwójny pojemnik na ziarna kawy, dzięki któremu jego użytkownicy nie muszą ograniczać się do wyboru tylko jednego rodzaju – zawsze w gotowości, nasypane ziarna tylko czekają na jedno kliknięcie! W jednej z wersji CI TOUCH można operować systemem za pomocą ekranu dotykowego, co znacząco ułatwia i czyni korzystanie z ekspresu bardziej komfortowym. Warto wspomnieć o tym, że ekspresy linii Melitta Premium są w stanie przygotować dwie kawy jednocześnie, a systemy są przystosowane do utworzenia osobnych profili użytkowników, gdzie można generować oraz zapisywać spersonalizowane przepisy. Linia LATTESELECT oferuje większą ilość kaw w menu oraz możliwość utworzenia większej ilości profili oraz przepisów. BARISTA natomiast posiada rekordową (bo aż od 18 do 21!) receptur kawowych z możliwością utworzenia nowych receptur oraz przy użyciu nowoczesnych metod.

To tylko jedne z wielu funkcji ekspresów Melitta, które udowodniły, że nie bez przyczyny na co dzień tyle się słyszy o „niemieckiej jakości” sprzętów. Razem z naszym zespołem doppiocoffee.pl zdajemy sobie sprawę, że wybór ekspresu nie należy do najłatwiejszych, dlatego szczegółowe informacje znajdziecie w opisach produktów w naszym sklepie internetowym. Nie wahajcie się pisać oraz pytać naszych specjalistów o radę – razem znajdziemy ekspres idealnie dopasowany do Twoich potrzeb! Poczuj różnicę od zaraz. Do usłyszenia!

Komentarze do wpisu (0)

do góry

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Masz Pytanie? Odpowiemy na każde. Wybierz cel kontaktu i wyślij wiadomość. Odpowiedź w 15 minut.

Zadzwoń
602 106 819

Napisz
sklep@doppiocoffe.pl

Sklep internetowy Shoper.pl